Piilota X Palauta

Jalankulkija loukkaantui yliajossa Aleksilla

Paikalliset 1 Kommentoi

Taksin alle jäänyt nainen loukkaaantui lievästi Aleksanterinkadun ja Keskuskadun risteyksessä. Taksi törmäsi jalankulkijaan 4. toukokuuta puolenpäivän aikaan.

Onnettomuus pysäytti raitiovaunuliikenteen vartiksi.

1 kommentti Kommentoi
toimitus

Kommentit

7.5.2012 20:22

Aina vaan jaksaa hämmästyttää "ammattilaiskuskien" törttöily Suomen liikenteessä. Suomessa suojatiet ovat vain autoilijoiden haittana, niiden todellisen tarkoituksen sijasta. Hidastamisen ja joustavan liikenteen sijasta useimmat vain kiihdyttävät, kun näkevät suojatien edessä kävelijän, ehtiäkseen edestä pois pysähtymättä.

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.