Kommentit
Onko keskuksen työntekijällä antaa "rehellisen" kerjääjän tuntomerkkejä, eli mistäpä hyväntahtoinen tietää, ettei rahat mene järjestäytyneelle rikollisuudelle? Vai kehottaako Marjatta kuitenkin antamaan ropoja, vaikka ei tiedä rahojen saajaa?
Tutkijoiden mukaan kerjäämisen taustalla on usein bisnes, tarkoittanee hämäräbisnestä. Veroja ei ainakaan makseta tästä mihinkään.
Eiköhän aleta kaikki heittelemään kiviä ja paskomaan luontoon niin jo alkaa tapahtua.
Kaikki voisivat myös alkaa varastelemaan kerjäläisiltä, paha se on pistää miljoonaa suomalaista vankilaan.
Paska haisee banjot soi siinä sitä tunnelmaa Pääskylänrinteen puistossa jos Suomalaiset käyttäytyisivät oi häkki heilahtas niin ja sakot vielä kaupan päälle mutta milläs noita "loisia" sakotettaisi kun ehän niilä ole rahaa saati mitään muutakaan omaa on se kumma kun noista pummeista ei päästä eroon.
Meitä ei kiinnosta tässä maassa katsella kumpaakaan porukkaa pätkääkään.
En anna senttiäkään, en nyt enkä koskaan.
minä annan kyllä, varsinkin kun joku mummoraukka istuu kerjäämässä.
kerjääminen ei ole ihmisen arvoista, minä säälin enkä tuomitse.















