Lasten kerhot keväälle ja alkukesään
Onko lapsella mielekästä tekemistä kevätkaudelle koulutuntien jälkeen. Kysele vapaita paikkoja seuraavista kerhoista Meri-Rastila - Vuosaari -alueelta:
Kevätkausi 10.1. - 13.5.2011:
Meri-Rastilan tyttökerho ti 14 - 15.30
Meri-Rastilan kokkikerho ti 17 - 19
Vuosaaren askartelukerho ti 17 - 19
Vuosaaren kokkikerho pe klo 17 - 19
Lisätietoa kerhoista ja maksuista www.hnnky.fi tai katri.maki@hnnky.fi.
Avoin tyttökerho, johon ovat kaikki 8 - 13 -vuotiaat tytöt tervetulleita, kokoontuu perjantaisin klo 14 – 15.45 perhepaikka Merikehdossa, Meri-Rastilantie 26a. Kerho on maksuton ja sisältää välipalan.
Kesäkerhot 2011 - Ilmoittautuminen kesäkerhoihin on alkanut!
Kesäkerhot Vuosaaressa: 8 - 11 -vuotiaille
HGC 1 on ajalla 6. - 10.6. ja HGC 2 ajalla 13. - 17.6. Nuorisotila Hard Gospel Cafessa, Kahvikuja 3.
Lisäksi 7 - 8 -vuotiaille Vuosaaren kirkolla 6. - 10.6. ja 13. - 17.6. Hinnat: 60e/ 1viikko ja 100e/ 2viikkoa.
Ilmoittautumiset: HGC 1 ja 2 www.hnnky.fi/ilmoittautumiset tai HNNKY:n toimistoon. Kirkon kerhot: 050-5345735. Järj. HNNKY ry ja Vuosaaren seurakunta.
Riitta P.
Helsingin NNKY on ekumeeninen kristillinen yhdistys, joka tekee vapaaehtoistyötä lasten, tyttöjen ja naisten parissa. Helsingin NNKY on perustettu 1896 ja se on NNKY-liiton vanhin paikallisyhdistys.
Yhdistyksen tavoitteena on tarjota eri-ikäisille naisille ja tytöille mahdollisuuksia kokoontua keskustelemaan oman elämänsä ja maailman kysymyksistä. Ryhmissä rakennetaan ystävyyssuhteita, ja parhaimmillaan näistä muodostuu vertaistukea antavia pienyhteisöjä. Ryhmiä löytyy kaikenikäisille naisille ja tytöille. Tällä hetkellä toiminta on painottunut Helmi- tyttö- ja nuorisotyön kehittämiseen.
Kumppanit
Uusimmat
- (19:00) Epe Helenius lämpeni Suvi Isotalon rootshenkisille lauluille
- (16:28) Myös demarinuoret kannattavat aktiivista eutanasiaa 2
- (16:00) Ravintolapäivä nousi viime viikon nettihitiksi
- (15:30) Myös sosiaaliviranomaisten toimet saatetaan tutkia 8-vuotiaan surmassa 1
- (15:25) Pasilan autojuna-asema vihitään käyttöön kesäkuussa
- (14:34) Pyöräilykypärän suosio kasvussa
- (14:13) Vapaaehtoisesti lapsettomat: Sterilisaation ikäraja on liian korkea 2
- (12:19) Valtaosa leikkipuistoista auki vähintään kesäkuun
Uusimmat blogit ja kolumnit











