Soitellen ja laulellen Konalassa

MLL Konala, muskari, lapset, laulua, leikkiäMLL Konala, muskari, lapset, laulua, leikkiä

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Konalan paikallisyhdistyksen musiikkileikkikoulussa alkaa jo 14. lukuvuosi. Ryhmiä on tarjolla vauvoista esikouluikäisiin. Lisäksi kokoontuu 4-7-vuotiaille suunnattu kantelemuskari.

Muskarissa musisoidaan lapsen tahtiin. Siellä lauletaan, leikitään, liikutaan ja soitetaan iän ja taidon mukaisesti. Pienet lapset musisoivat yhdessä äidin, isän tai muun aikuisen kanssa. Näin muskarista voi tulla lapsen ja vaikka isovanhemman yhteinen harrastus.

Konalan muskarissa voi käydä koko perhe. Toivomme muskarin antavan kipinän musiikin harrastamiseen sekä synnyttävän elämän kestävän rakkauden musiikkiin.

Kaikki ryhmät kokoontuvat lauantaisin Konalan ala-asteella osoitteessa Riihipellonkuja 2 C.
Muskarit alkavat la 1.9.2012.

Muskariryhmät ovat:
klo 10.00-10.30
0-2-vuotiaat (huoltaja mukana)
klo 10.45-11.15 2-3-vuotiaat (huoltaja mukana)
klo 11.30-12.15 4-6-vuotiaat (lapset yksin)

Kantelemuskariryhmät ovat:
klo 10.30-11.15
ryhmä A
klo 11.30-12.15 ryhmä B 
Kantelumuskari on tarkoitettu 4-7-vuotiaille.


Ilmoittautumiset: virpi.lahdenmaki@iki.fi, p. 040 741 5737.

Muskarien hinnat sekä lisätietoja muskareista ja yhdistyksen muusta toiminnasta: http://konala.mll.fi
 

MLL Konala

Yhdistyksen tarkoituksena on tarjota lapsille ja heidän vanhemmilleen perheitä yhdistävää laadukasta, monipuolista, virkistävää ja kohtuuhintaista harrastustoimintaa, joka tukee perheiden välisten sosiaalisten verkostojen syntymistä. Suurin osa yhdistyksen toiminnasta perustuu vapaaehtoistyöhön.

Jäseniä yhdistyksessä on yli 300. Vuosi 2012 on yhdistyksen 14. toimintavuosi. Vapaaehtoisena voit olla mukana juuri sen verran kuin sinulla on aikaa ja voimavaroja.

http://konala.mll.fi