Urheilu

Tommi Huhtala ja Jokerit eri teille – uusi osoite ei vielä julki

Kuvituskuva.

Jokerit

Jokereissa kaikilla seuran neljällä ensimmäisellä KHL-kaudella pelannut Tommi Huhtala jatkaa uraansa ensi kaudella uusissa maisemissa, seura tiedotti maanantaina.

  Huhtala siirtyi Jokereihin kaudeksi 2014–15, kun seura siirtyi KHL:ään. Hän oli tämän kauden joukkueessa Tomi Mäen ohella ainoa, joka on ollut mukana alusta asti helsinkiläisseuran uudella taipaleella. Huhtala teki 168 runkosarjapelissä 40+23=63 pistettä ja pudotuspeleissä 24 kamppailussa 8+1=9 pistettä. 

Ainoastaan Peter Regin on pelannut Jokereissa enemmän otteluita KHL–aikana kuin Huhtala.

– On ollut suuri kunnia ja etuoikeus kuulua neljä vuotta jokeriperheeseen ja saada jakaa kaikki tunteet ilot, surut, pettymykset ja onnistumiset teidän kanssanne. Omalta kohdalta voin sanoa, että ne kaikki tunteet ovat tulleet suoraan sydämestä ja olleet aitoja, Huhtala kertoi seuran nettisivuille ladatussa tiedotteessa.

Urallaan Huhtala on edustanut myös seuroja  Ilves, Ässät ja Blues, josta Ilves–kasvatti tuli Jokereihin kaudella 2014–15.

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Etusivulla nyt

Uusimmat: Urheilu

Luetuimmat

Uusimmat

Uusimmat: Urheilu