Asukastalossa tapahtuu lähiaikoina

Asukastalo Myllärissä voit osallistua seuraaviin tilaisuuksiin.

1. Meropolia amk. tulee Myllypuroon, missä vaiheessa nyt ollaan?

Maanantaina 26.3.2012 klo 17.30 – 18.15 kuullaan Metropolia ammattikorkeakoulun rehtorin Riitta Konkolan puheenvuoro siitä, että missä vaiheessa nyt ollaan suunnitelmien kanssa. Tilaisuus on kaikille myllypurolaisille avoin. Tilaisuuden mainos asukastilaisuus metropolia ammaattikorkeakoulusta 26032012.pdf

2. Myllypuro-Seuran sääntömääräinen kevätkokous.

Kokous pidetään maanantaina 26.3.2012 klo 18.30 alkaen. Kokouksen jälkeen kahvitarjoilu. Tilaisuus on tarkoitettu Myllypuro-Seuran jäseneille.

3. Pääsiäismyyjäiset 2012

Myllypurolaiset järjestöt järjestävät pääsiäismyyjäiset asukastalossa lauantaina 31.3.2012 klo 10.00 - 14.00 välisenä aikana. Tervetuloa ostoksille. Tilaisuus on kaikille avoin. Tilaisuuden mainos paasiaismyyjaiset-31032012.pdf

4. Asukastilaisuus kierrätys- ja jäteasioista

Myllypuro-Seura järjestää asukastilaisuuden jäte- ja kierrätysasioista tiistaina 3.4.2012 klo 17.30 - 19.15 asukastalo Myllärissä. Tilaisuus on avoin kaikille jäte- ja kierrätysasioista kiinnostuneille. Tervetuloa. Tilaisuuden mainos asukastilaisuus kierratys- ja jateasioista 03042012.pdf

5. Valokuvauskilpailu

Myllypuro-Seura järjestää yhdessä Herttoniemen seurakunnan Myllypuron piirineuvoston kanssa valokuvauskilpailun ajalla maaliskuu - heinäkuu 2012. Kilpailu on avoin kaikille myllypurolaisille. Lisätietoja kilpailun tästä mainoksesta myllypuron kirkko tayttaa 20 vuotta valokuvakilpailu.pdf

Tervetuloa Helsingin Uutisten blogeihin!

Helsingin Uutiset tarjoaa kaikille mahdollisuuden pitää omaa blogia. Blogistit ovat pääosin aktiivisia helsinkiläisiä, mutta joukkoon mahtuu myös kirjoittajia muualta. Lue tältä sivulta uusimmat blogikirjoitukset tai klikkaa oikeasta palstasta tiettyyn blogiin.

Haluatko blogistiksi? Oletko aktiivinen kansalainen, joka haluaa tuoda mielipiteensä julki laajalle yleisölle? Ota yhteyttä toimitukseen.