Tapanilan Eläkkeensaajat

Ulkobocciaa ja mölkkyä Tapanilassa...

ULKOBOCCIAA JA MÖLKKYÄ Tapanilan torilla tiistaisin Tapanilan torilla Tiistaisin klo 10.00-11.00 alkaa kesäkuun 11 päivä, jatkuen elokuun 27 päivään asti. Avoin tapahtuma kaikille ikäihmisille - Tapanilan Kotien Puolesta ry:n ja Tapanilan Eläkkeensaajat ry:n kesätoimintaa KESÄKERHO Tapanilan Työväentalolla Sompiontie 4. Tiistaisin klo 11.30-12.30 alkaa kesäkuun 11 päivä, jatkuen elokuun 27 päivään asti. Kahvia, välipalaa ja lauluja... Tervetuloa mukaan!
Tapanilan Eläkkeensaajat

Aikaisempia kirjoituksia

Tapanilan Eläkkeensaajat

Tapanilan Eläkkeensaajat ry:n perustamissanat lausuttiin Tapanilan VPK:n talolla 24.5.1964. Yhdistyksen nimeksi tuli Tapanilan kansaneläkeläisten yhdistys. Keskusliiton nimen muutoksen yhteydessä yhdistys vaihtoi nimeksi Tapanilan Eläkkeensaajat ry 24.11.1969. Vuodesta 1999 yhdistyksen puheenjohtajana on toiminut Martti Pöysälä.

Olemme yksi Eläkkeensaajien Keskusliito ry:n reilun 350 yhdistyksestä, joissa yhteensä lähes 35 000 jäsentä. Olemme Eläkkeensaajien Keskusliiton Helsingin Piirin vanhimpia yhdistyksiä. Yhdistyksemme jäsenenä saat uusia ystäviä ja harrastuksia, mielenkiintoisia retkiä ja tutustumiskäyntejä. Virkistävää kerhotoimintaa tiistaisin yhdessä Tapanilan Kotien Puolesta ry:n kanssa, vuoroviikoin.

Toimintamme tapahtuu yhteistyössä Tapanilan Kotien Puolesta yhdistyksen kanssa, lisätietoja toiminnasta saat osoitteesta: http://tapanilan.elakkeensaajat.fi/

Uusimmat mielipiteet