Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Alepa avaa vihdoin ovensa Veräjämäessä

Oulunkylän Veräjämäkeen avataan perjantaina 31. maaliskuuta ruokakauppa Alepa. Kauppa aukeaa kello 10. Myymälä sijaitsee Oulunkylän aseman ja raidejokerin pysäkin vieressä.

Avajaispäivänä 1 500 ensimmäiselle asiakkaalle tarjotaan kakkukahvit.

Kaupan piti aueta jo maaliskuun alussa, mutta avajaisia siirrettiin, koska liiketila oli keskeneräinen.

Kauppa on kooltaan 230 neliötä. Myymälän kassalla on mahdollista ladata HSL:n matkalippuja. Kaupan takana on parkkipaikka.

Ruokakaupan myymäläpäällikkönä toimii Juha Hakanen ja apulaispäällikkönä Juho Hokka. Myymälä työllistää yhdeksän henkilöä.

– Tavoitteenamme on rakentaa ”Vertsusta” korttelinsa näköinen lähikauppa ja koostaa myymälään asiakkaidemme toiveita ja tarpeita palveleva valikoima, Hakanen ja Hokka sanovat tiedotteessa.